| Aldutssss31 a întrebat:

Cum pot scapa de diaree in sarcina? am mâncat mult si acum am probleme cu stomacul iar medicamente nu pot lua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bea o cana de ceai facut din 2-3 frunze da gutui + un plulet /lingurita de musetel, peste care torni apa fierbinte.
In cateva minute opreste si o diaree puternica.

| Iote a răspuns:

Ai mancat mult si acum ai diaree?
Afirmatia ta e contradictorie. Dar daca e asa, mananca doar orez fiert, gol.