| MoMoScumpik a întrebat:

Cum pot scapa de febra musculara? Chiar trebuie sa astept cateva zile ca sa imi treaca de la sine? Dau funda tuturor celor care dau raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt creme care mai calmeaza durerea, de ex: ben-gay, dr. boici sau poti intreba la farmacie; masaj, aspirina, baie fierbinte.

7 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Continua sa faci miscare
http://mymed.ro/febra-musculara-crampe.html

| CoquineNoire a răspuns:

Nu exista funda distributiva laughing, se da doar una, dragule.
febra trece prin sport, adica facand ceea ce te-a determinat sa ai febra.
ia si calciu in acest timp, ai rabdare, in 2 zile va trece.
si nu uita de incalzire inainte de orice sesiune de gimnastica!

| MoMoScumpik explică (pentru CoquineNoire):

Stiu de incalzire,dar profu meu de sport,nu ne lasa sa facem incalzire,ne pune direct la gimnastica(podu, lumanarea, etc)

| xXdoareuXx a răspuns:

Ce-ai fata? noi incalzire o facem jucandu-ne o leaca cu mingilelaughinglaughingdar la cum ne schimbam noi cand intram in sala trebuie sa ducem migile la loclaughinglaughing.si ca sa scapi mai repede de febra si sa nu o iei in considerare stai in pat la t.v. cu laptopul in bratelaughinglaughingcel mai sigurlaughinglaughing

| MoMoScumpik explică (pentru xXdoareuXx):

Da,dar in loc sa ne jucam cu mingea, ne ferim sa nu ne primim vreo una in caplaughing

| xXdoareuXx a răspuns (pentru MoMoScumpik):

Asta-i a 2-a partelaughing eu nu-mi iau mingiin caplaughinglaughingeu doar ia-u cazaturi pe joslaughing

| MoMoScumpik explică:

Da,dar cine se joaca cu mingile? ne ferim sa nu le primim in caplaughing