| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa de insomnie cronica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 44mon a răspuns:

Te trezești forțat la ora 7, oricât de puțin dormi, până se echilibrează somnul. Sau te duci la psihiatru. happy

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De la un psihiatru stiu, si daca vrei te pun in leg cu el pe Facebook, iei asa, daca vrei da privat si vb cu el pe Facebook:

Trittico 50 mg seara deci a treia parte de pstila sau
Mizarten 15 mg/seara adica jumate de pastila sau
Quetipina 50 mg seara

Trebe mers la medic si sa iti dea una din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce pot sa fac sa ma trezesc la 7-8 dimineața? Din cauza insomniei ma trezesc târziu! Nu pot scăpa nicicum de insomnia asta.