| RoxAnana a întrebat:

Cum pot scapa de matreata? Am citit un zon pe net cum ca daca te freci cu o lingura de zahar la radacinile parului te scapa si de matreata si de surplusul de sebum, asa ca am pus in aplicare planul si dupa ce m-am masat mi-am facut baie am aplicat samponul etc iar apoi dupa uscare nu am mai avut matreata... dar dupa 3 zile a aparut iar si multa si nu stiu ce sa mai fac? continui asa? imi schimb samponul? sau folosesc orice altceva impotriva matretiithinking dau funda plss help me!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune bicarbonat alimentar cu apă și tamponezi pielea capului ori de câte ori te speli și faci așa până scapi complet de ea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice-ai fi citit pe net,
ce-ti spun eu e mai corect :
Atentie!
Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consultatie/ medicala specializata. Sfaturile oferite de utilizatorii TPU sunt pur orientative si nu pot substitui consultul medical (la cabinet, spital ori la domiciliu, dupa caz) Prin urmare, trebuie sa apelezi la personal medical specializat, atat pentru diagnosticare cat si pentru tratament.

| LuisEdward a răspuns:

Hmm... si eu am aceeasi problema