| PumpkinDoll a întrebat:

Cum pot scapa de paralizia in somn, sau cel putin sa fac sa se intample mai rar? Se simte Ingrozitor, chiar daca sunt sceptica si nu cred in spiridusi, in momentele alea dispare orice urma de ratiune. Intr o noaptea ma chinuiam sa adorm, intr-un final am reusit sa gasesc ceva comfort si am atipit putin, am visat ceva(un vis normal, nimic de speriat)m-am trezit si in secunda urmatoare am avut senzatia ca mai e cineva cu mine in pat si ca da patura inspre mine ca sa se dea jos, a scartait si patul in momentul ala(dormeam cu fata in partea opusa). Cateodata am senzatia ca pic din pat si se simte foarte real.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| siwel a răspuns:

Poate fi totul doar o paralizie temporara strict fiziologica.
In cazul asta e bine sa vezi un doctor.
Poate fi chiar un spiridus -cum ii zici.
Vei vedea asta daca persista dupa tratament + mai sunt si alte semne:
Simti mirosuri ciudate? Simti atingeri fizice?
Simti frig si o senzatie de rece?
S-ar putea sa fie niscai dracusorul.
Si cu dracu nu merge cu apa sfintita si povesti de popa, ci cu autoritate mai mare de aceeasi natura cu a lui ( adica spirituala).
Daca chiar e bai si crezi ca e mai mult decat un joc al imaginatiei tale, scrie-mi pe privat si poate gasim o solutie.
Somnuri bune!

| RAY a răspuns:

Nu ai ce face

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un consult neurologic! Ai nevoie de sedative care sa prelungeasca durata de somn.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Inveti sa te relaxezi.

| PersonajFictiv a răspuns:

Am citit ca trebuie sa te rogi la Dumnezeu pe undeva.
Nu sunt religios, dar ca sa ai o legatura cu Dumnezeu nu cred ca trebuie sa apartii unei religii.
Chiar si aici pe site a zis cineva ca rugandu-se a scapat de anumite lucruri mai grave.
Deci, roaga-te sa scapi de asta.
Doar asta stiu despre subiectul asta, in rest nu pot sa te ajut cu altele.

Vise placute, pumpkin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o perioada stresanta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti posedata de un incubus

| sweetys a răspuns:

Am citit cateva articole, si ca sa te trezesti, trebuie sa incerci sa iti misti degetele de la picioare si maini, muschii lor ar fi primii care se "trezesc". Ca sa nu mai experimentezi nu stiu remediu. La mine apare atunci cand dorm prea mult, adica nu sunt obosita dar imi oblig creierul si corpul sa doarma, asa ca incerc sa nu fac exces de somn.

| Thisismetoday1 a răspuns:

Hei. Si eu am aceeasi problema. Pe mine ma ajuta cateodata sa imi misc uşor degetele de la maini si de la picioare. Incearca sa fii calm nu te panica, eu mereu cand ma panichez e mai rău apar si halucinatiile deci stai calm in orice situatie aminteste-ti ca nu e real si o sa te trezesti oricum.

| stefancc44 a răspuns:

Pai nu stiu cum o poti opri dar cand experimentezi asta trebuie sa fii calm pentru ca daca te agiti vei avea halucinatii mai puternice decat cele pe care le ai enumerat.Nu trebuie sa te sperii, unii oameni isi doresc sa experimenteze asta pentru a le reusi o experienta extra corporala (obe).Eu zic sa incerci si tu