| natalyia a întrebat:

Cum pot slabi cateva kilograme? dar fara pastile sa ciaiuri sau altceva o dieta va rog. dar va rog sa-mi suneti ce sa mananc dimineata la pranz si seara ca sa mai slabesc cateva kg. funda la restul vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenysaGio261997 a răspuns:

Eu iti recomand sa faci dimineata si seara nici abdomene si sa nu mai mananci dupa ora 6.Este vara si poti sa mananci salate de fructe sau legume.Eu am incerac si inca incerc si am mai slabit cateva kilograme. Sper ca o sa te ajute...

3 răspunsuri:
| adych a răspuns:

Sfatul meu e sa faci cat mai multa miscare, chiar si o plimbare scurta dupa masa face minuni, sa ai minim 30 min de miscare zilnic si incarca sa nu manaci dupa ora 6 (poate doar un fruct sau o salata), manaca putin si de indicat ar fi de 4 ori pe zi si nu manca repede mesteca bine mancarea(stomacul realizeaza dupa ceva timp ca e plin iar pana atunci tu ii dai extra mancare ), totul tine de vointa, rabdare si aotocontrol. Bafta multa.

| alecsurapidistu a răspuns:

Ceaiuri straight face.

| DyEnUtZaYoO a răspuns:

Sunt de parere ca cel mai bun remediu este sportul.Degeaba incercam sa tinem cure de slabit deoarece, daca ai sub 20 de ani, fiind in crestere, poti sa te imbolnavesti de cine stie ce boli. Eu asa am slabit.Nu spun ca nu este importanta alimentatia. Mananca putin si des! Incearca sa mergi la dansuri.Eu sunt de o luna si chiar ma simt mai bine in corpul meu.Am slabit aproape 3kg. Evita pe cat poti prajelile si alimentele bogate in calorii, de asemenea si painea.Nu trebuie s-o reduci astfel incat sa nu mai mananci insa trebuie s-o iei treptat.Trebuie sa te abtii sa mananci dupa 6 seara pentru ca mancarea acumulata nu se mai da jos din cauza lipsei de miscare. Daca faci pe zi cel putin 30 de minute, fii sigura ca vei incepe sa slabesti. Sunt de parere ca celemai importante ingrediente sunt RABDAREA si VOINTA.Te pup dulce si sper ca sfaturile mele sa-ti fei de folos.La mine chiar a folosit.