| susu_maria a întrebat:

Cum poti sa iti dai seama daca ai oxiuri? E posibil sa ai si sa nu ai nici un simptom? Am inteles ca nu intotdeauna se vad in analize, ci trebuie sa le repeti de foarte multe ori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice boală, condiție medicală se constată prin simptome sau analize. Nu ai simptome, nu îi observi în fecale, nu te mănâncă fundul, nu ai de ce să repeți la nesfârșit analizele doar ca să îți dai seama. Nu decide asupra sănătății tale din auzite.