| AlinElle89 a întrebat:

Cum poti scapa de dependenta de dulce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea24 a răspuns:

Ioana, pentru a scapa de aceasta dependenta, cum ii spui u, in niciun caz nu trebuie sa reduci numarul dulciurilor din dieta ta ci sa elimini dulciurile in proportie de 100%. De ce? Pentru ca zaharul are proprietatea de a da dependata, atata timp cat il vei consuma vei simti nevoia sa mananci din nou dulce. Cu alte cuvinte, nu reducerea e o solutie ci eliminarea. Vei vedea ca dupa o perioada de abstineta nu vei mai simti de la sine nevoia de dulce. Te pup.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iei tablete de crom.

| dichi a răspuns:

Pe langa un supliment de crom cand simti nevoia sa consumi ceva dulce incearca un fruct proaspat sau un iaurt de fructe. E mult mai sanatos din punct de vedere dietetic decat o ciocolata sau alte produse de stip snacksuri, pernite viva si alte porcarii. Mai multe informatii despre slabire sau astfel de probleme pe siteul www.cura-de-slabire.net

| Poinsettia a răspuns:

Redu cantitatea zilnica de dulciuri putin cate putin, cat sa nu sesizeze corpul tau modificarea de cantitate, pana vei renunta aproape complet.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Singura metoda care sigur va da rezultate este următoarea: Te pui și bagi în tine cît mai mult dulce, atît de mult încit să ți se facă rău și să vomiți. Garantat nu te vei mai atinge de dulciuri 10-20 de ani.

| Boo a răspuns:

Daca afli sa`mi zici si mie plshappy

| AlinElle89 explică:

Am luat crom, nu au efectsad