| Alin28 a întrebat:

Cum poti scapa de o dependenta fara ajutorul medicului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul pornește de la tine.
Dacă iei medicamentele alea, nu te aștepta la o schimbare instantă, sunt un foarte mic imbold.
Poți să înlocuiești dependența cu alta, cu o activitate preferabil benefică, să te distragă, să nu te mai gândești.
De exemplu dacă îți place să mănânci prea mult, poți bea apă minerală. Sau să distrugi, dar de asta se ocupă medicamentele.

Precizez că nu recomand să întrerupi brusc, ci succesiv, să te obișnuiești cu lipsa. Câte puțin, mai puțin.

Dacă îți spun să te gândești cât de mult îți dăunează, te pun să cauți poze cu efectele acelei dependențe, oare te vei speria? Probabil pe moment, apoi îți trece de la tentație, dar poți să încerci să te informezi ca să nu regreți mai târziu.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu multa vointa. Nici medicul nu te poate ajuta daca tu nu doresti sa scapi.

| JoeTPU a răspuns:

Daca tu char iti doresti cu adevarat sa nu mai fii dependent de acel lucru sigur o sa te lasi, nu ai nevoie de nici un medic big grin
Succes!

| AndreeaEma a răspuns:

Buna!
Cu multa vointa si sprijin din partea prietenior si a familiei!
Mult succes! Te pup kiss

| daniellle a răspuns:

Voinţă. big grin

| ang31989 a răspuns:

Vointa, ambitie si determinare!

| Alin28 explică:

Va multumesc tuturor de raspunsuri!