| anonim_4396 a întrebat:

Cum recunosc persoanele care sufera de depresie? Dau funda, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam greu. De multe ori durerea se ascunde după un zâmbet.

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Am mai vazut intrebarea asta de cateva ori
rasunsul corect e ca NU POTI SA LE RECUNOSTI
sunt persoane care in public se prefac ABSOLUT PERFECT ca sunt fericite pana peste urechi, dar in privat (cand nu e nimeni de fata) mai au putin si isi taie venele, iar putinul ala se micsoreaza in fiecare zi

| Invictusman a răspuns:

Nu prea vorbesc și sunt mereu tristi, unu care are o depresie grava nu poate ascunde/masca acest fapt, se vede clar pe fata lui ca e trist, sau îl poate trăda și privirea.
Sunt unii care ascund bine aceasta boala și nu îți poți da seama ca au probleme, sunt buni actori.

| GiugeaGiugescu a răspuns:

Ai aici un clip intreg despre asta : https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ