| GabrielaS13 a întrebat:

Cum sa adorm mai repede? M-am uitat cu prietenii la un film de groaza si toata noaptea nu am putut dormi. Am adormit spre dimineata. Cand inchideam ochii tot imi apareau tot felul de secvente din film. Ce sa ma fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Neworder21 a răspuns:

150 - 200 abdomene, alearga 8 kilometri, apoi ridicari la bara, 25-30 aproximativ.

garantez un somn angelic. big grin

| GabrielaS13 explică (pentru Neworder21):

Am zis ca vreau sa adorm nu sa fac febra musculara. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Bea un ceai caldut indulcit cu miere sau un ceai de tei cald.
Citeste o carte ceva, vei adormi mai bine, aeriseste camera inainte de culcare.

| PVAAVU a răspuns:

Nu te mai gandi la film si nu te mai uita la filme horror.Gandestete la ceva frumos.

| GabrielaS13 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Intrebarea asta era pentru e prietena care nu mai stia ce sa se faca.

| ale2000mi a răspuns:

Ca sa adormi mai repede, stai un moment si gandeste-te ca secventele sunt doar un film, si nu sunt reale, si ca sa adormi mai repede, mananca o banana inainte de culcare, si un pahar de lapte. Eu stiu ca daca manci mult iar adormi mai repede, si incearca sa citesti ceva, de preferabil, nu de groaza. Sper ca te-am ajutat!

| PamPam123 a răspuns:

Gandeste-te ca ce ai vazut, nu e real. Sunt doar efecte si o idee nebuna.

| iarbaverde a răspuns:

Linisteste-te si nu te mai gandi la film! Gandeste-te la ceva frumos, la o intamplare frumoasa. orice, ori poti sa asculti o melodie relaxanta. :*

| anautu13 a răspuns:

Vizioneaza o comedie si o sa uiti de acel filmhappy