| AndreeaNustiu a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare si demult ma macina sa o pun...
Deci eu acum ceva timp ma uitam in continuu la filme de groaza,horror,foarte de groaza,zic eu...
Dar intr-o zi m-am uitat la un film foarte de groaza, cel mai votat film din istorie(asa scria la descrierea filmului)
Si de cand m-am uitat la filmul acela am inceput sa ma tem mai mereu, si ziua si noaptea...noaptea nu pot sa dorm, cine stii ce secvente din mai multe filme de groaza imi trec prin cap si nu pot dormi, aa se intampla de o saptamana 2 in coace...
Cum as putea sa imi treaca frica asta?

Va rog nu raspundeti la misto.

Cine imi da cel mai bun raspuns primeste funda!

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Ocupa-ti mintea cu altceva, uita-te la comedii pana faci pe tine de ras. Daca nu merge, uita-te iar la filmele acelea dar fa misto de ele.Incepe sa razi de cat de nerealiste sunt sau cum asa ceva nu se poate intampla in realitate.In cel mai rau caz, consulta un psihoterapeut.

| MCG a răspuns:

Cea mai buna metoda e cea cu psihologia inversa, infrunta-ti frica, uita-te iar la el!

| Madutzza98 a răspuns:

Prima data ai face bine sa nu te mai uiti la filme de groaza un timp indelungat happy
Si seara cand te pui in pat sa te rogi adica sa spui `` Tatal Nostru`` macar odata si cand iti mai apar acele secvente in cap sa zici de mai multe ori in gand sau voce asa mai in soapta ca e doar un film si nu are nicio legatura cu realitatea happy
Si o sa fie mai bine :*

FUNDA?

| anamimanonim a răspuns:

Bun, fi atent!
Noaptea, te trezesti, te ridici din pat, deschizi lanterna si te uiti in camera, ai sa vezi ca nu e nimeni.
Dupa asta, infrunta-ti FRICA!
Intra pe You Tube, cauta filmul pe care l-ai vazut, vizioneaza-l a doua oara. Gandeste-te ca totul e fictiune, ca nimic nu e real. A doua oara nu o sa ti se mai para asa infricosator. Repeta experimentul asta cand ti-e frica si o sa scapi de ea.
Nu uita! MEREU TREBUIE SA-TI INFRUNTI FRICA!

| AndreeaNustiu explică (pentru anamimanonim):

Nu e tocmai un film, sunt mai multe. poate unora nu li se pare asa de groaza, dar pe mine mau spriat:The ring, mereu cred ca Samanta e la TV(CUM ERA IN FILM)
si tot asa, bine inteles, noaptea.The Grudge:cred ca uratenia aia ii oriunde in camera... Drag my to hell, exorcizarea lui Emily Rose, Mirror(la acest film e co oglinda aia care se sparge...patul meu e chiar fata in fata cu oglinda(oglinda e mai sus ca patul laughing ) Si mi se reflecta fata acolo si ma gandesc la secvente din acel film.Si mai multe filme cu fantome si blesteme si din astea.
Oricum, meris de raspunsul tau happy

| Bogdacutuu a răspuns (pentru anamimanonim):

Dar daca chiar gasesti pe cineva in camera tongue

| anamimanonim a răspuns (pentru Bogdacutuu):

Daca gaseste pe cineva, din film, atunci... I DON'T KNOW!