| andrada005 a întrebat:

Cum sa fac sa ma ingras? Am o problema - sunt slaba. Am luat si vitamine efervescete si tot degeaba.Stiti pastile sau ceva care sa ingrase dar sa se vada rezultatele... ajutati-ma, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladDu a răspuns:

Cumpara de la farmacie Calciu-zinc-magneziu. Ia cate 3 pastile pe zi si mananca produse cu calorii multe. In 1-2 luni se vede diferenta, depinde de metabolism.

79 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mc Donald`s! Si o sa te ingrasi! Doar ca nu e sanatos! sad

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca a mai fost postata aceasta intrebare. Sfatul meu a ramas acelasi. Citeste daca vrei la adresa
http://www.tpu.ro/......-desi.html

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Andrada singuru lucru pe care sal incerci sunt BATOANELE ele sunt bune atat pentru slabit cat si pentru ingrasat cumparati cateva pentru ingrasare si ea in fiecare dimineata cate unul sau eventual inainte de masa... daca nici asta nu da rezultate s-ar putea ca organismu tau sa fie asa si nul poti schimba dar nu tr sa vezi partea proasta pentru ca e mai bine slaba decat grasa si nu cred ca esti asa de slaba precum spui...prietenul tau si baietii te plac si asa ca altfel nu cred ca aveai prieten deci gandeste-te ca lumea te place asa cum esti:*:*:*

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Aceasta porblema o cam am si eu! am gasit intrebarea te pe net, cautand metode de ingrasare! eu nu sunt slab pentru varsta mea! chiar si doctorii imi sun ca sunt numai bine cu toate ca daca as fi putin mai gras, si imunitatea mea ar creste si ar fi mai buna! de aceea vreau sa ma ingras putin! si inca ceva! eu nu am pofta de mancare, dar cu toate acestea, mananc destul de mult['bine nu ca si un porc logic]si nu da rezultate.Intradevar am si multa energie, dar nu op cnsum alergand sau ceva de genu! ca daca alergam si transpiram mai intelegeam dar asa... Am sa incerc sa vad daca metoda utilizatoruluiVladDu merge! si imi poti spune daca la tine a mers? multumesc
Pt ontcat privat: emo_kiddul sau denis_bad_boy73
Multumescwinking

| poliana a răspuns:

Si eu am fost ft slaba.la 23 de ani cand m-am casatorit aveam 38 kg.si inainte eram ft slaba. apoi m-am ingrasta pana la 43kg (in 2 ani )cand am ramas insarcinata si dupa ce am nascut in 3 luni am slabit inapoi la 43kg. dupa 2 ani am mai facut un copil si acum la 30 de ani am 50 kg la 1, 60m. ce zici? eu sunt multumita. nici nu vreau sa ma gandesc cum as fi daca eram mai grasa.si eu eram disperata si complexata dar acum sunt bine. zic eu dar si altii care mau cunoscut dinainte dar si noii prieteni.as ca mai gandeste-te.si daca tot nu te-am putut ajuta cu asta. incearca sa mananci mai des cam 5 -6 mese pe zi cu alimente care contin carbohidrati, dulciuri-ciocolata(pe mine m-a ajutat)dar nu in exces.succes si sanatate ca-i mai bna decat toate.

| elenac a răspuns:

Mananca felul 1, felul2 si desert la pranz si seara in fiecare zi, iar la micul dejun lactate cu biscuiti...si mananca pe cat posibil la aceeasi ora

| ady48 a răspuns:

Eu iti recomand ceva natural:pune miez de nuca macinat prin masina de tocat carne intr-un borcan cu miere poliflora, amesteca bine pana se face ca o pasta si apoi mananca dimineata o felie-doua de paine unse cu acest amestec. Daca nu poti asa, poti sa iei cate o lingura din acest amestec de trei ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mananci de 5-6 ori pe zi ca asa sigur o sa te ingras succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu mai lua prostii din astea ia si te pune pe mancare sata este baza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu iti recomand ceva f natural; bobite de catina amestecate cu miere...winkinge f f f bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc mario si mi-ar placea SA NE CUNOASTEM LASAMI si mie id tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel...am 51kg si o inaltime de 1-70 si ma streseaza cateodata cand le vad pe altete ca arata asa de bine si eu is mai slaba ca ele da. am constat ca e mai bine asa decat grasawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Mananc foarte mult si degeaba. As vrea sa ma igras la piciaore sunt asa de slaba incat am paranteze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu probleme cu slabirea. s-ar putea sa am anemie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papa slanina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie sunt disperata! vreau sa ma ingras, cu vitamine si kalciu nu a mers...caut alte solutii si sper sa le gasesc aici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Batoanele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ftaa laughing e bine ca esti slaba! eu am 16 ani ssi 45 de kg! inaltuta!
multeeee feteeee vr sa fie slabe bine nici chiar asa de slabee da titusii fii mindra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei si eu sunt la fel ...am 13 ani dar nu par...deloc sad am lut vitamine si tot felul de chesti dar degeaba, tota lumea imi spune ca o sa dezv cu timpul sau cand o sa am prima menstruatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai caut si eu la fel asa ca nu te pot ajuta cu nimic
asta e vt... vr si eu sa ma ingras happycrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut tot asta
ma intereseaza si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi seara pe la vreo 7:28si dupa ce ai fugit iti este o foame.asa m-am in grasat eu.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iei pastile sau vitamine...trebuie sa faci in asa fel incat sa te fortezi sa mananci un pic mai mult decat o faci de obicei.anul trecut aveam 17 ani 1. 87m si 60kg iar acum am 69

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau o idee mai bine ramai slaba decat sa te ingrasi pentru ca o stiu pe propia mea piele ca? eu am 150 kg si ma tem de fata mea sa nu fie si ca mine asa ca nu va grabiti sa va ingrasati ca veti regrete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 anibig grin si tot asa vreau sa ma ingras... dar nu mai lua pastile! Mananca cat mai mult dar cat se poate de sanatoswinking. Eu nu pot sa mananc asa de muult sunt si cam mofturoasa.stai linistita nu mai fi complexata:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar iti doresc mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 16 ani si am 55 kg si 1. 75 anul asta am prezentat ca model trendurile 2010 la wella pe atunci aveam 52 kg si acum cam dupa o jumatate de an vreau sa slabesc...ma chinui sa dau astea 3 kg prin alergare prin fitness dar in zadar uite vezi din cauza a 3 kg am renuntat pentru o perioada la o cariera de model asa ca nu te chinui sa te ingrasi... poate ca asa e constructia ta nu te imbolnavi ca nu se meritawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit de PERITOL.il iau si eu acum. vreau sa vad eficienta lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

, si eu am patit la fel ...iesi in fiecare zi si fugi, stai in picioare si mananca lucruri acre... apoi, daca nu merge nu stiu altceva