| Kolors a întrebat:

Cum sa fac sa-mi imbunatatesc privirea pentru ca nu mai vad clar la departare si nu vreau sa port ochelari...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pikaciuuu a răspuns:

Trebuie sa ii poti! Astfel o sa ajungi mai rau! Pentru ca ai cu minus [ pt.departare] si se va agrava foarte repede! Grabeste`te sa iti iei ochelari big grin ca sa nu creasca asa repedehappy De lentile nu poti sa te folosesti pentru ca vor creste dioptriile! Dar cand se opresc in a mai creste poti sa iti ei! Operatia cu laser este pentru cei +20.

P.S.Eu am ochelari tot cu minus tongue, dar acum am lentile pentru ca s`a oprit thinking

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Operație dacă este posibilă, consumă morcovi.
Pa, pa.

| facepalmlol a răspuns:

Nu ai ce altceva sa faci. Ochelarii sunt singura solutie.E posibil sa ai miopie si asta se corecteaza pri operatie la 18 ani, dar tot trebuie sa porti ochelari pana atunci, fiindca iti distrugi si mai rau vederea.

| HinaOnBike a răspuns:

Pai in afara de lentile, nu e alta solutie decat sa te operezi.

| Alexbossdeboss a răspuns:

Lentile

| DjRaduANdrei a răspuns:

Consulta un medic.