| anonima222003 a întrebat:

Cum sa ii spun mamei mele ca mi.a venit ciclul pentru prima data? Imi este cam rusine sa ii zic.

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ii spui pur si simplu. Nu este ceva anormal si nu ar trebui sa-ti fie rusine. Si ea a fost in situatia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine dar daca te simti putin stanjenita sa-i zici in fata da-i un mesaj. Dar pot sa-i zici pur si simplu " Mami mi-a venit. " si aia e. Scurt si la obiect.

| Printesa10TM a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. Ea te va ajuta si iti va explica ce trebuie sa faci.

| nothinginteresting a răspuns:

''Mami, mi-a început menstruația''

| Roslie a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine, cu ocazia asta cu siguranta mama ta iti va explica si mai multe lucruri legate de viata unei femei, te va ajuta si iti va explica. Este ceva natural, inseamna ca esti o domnisioara sanatoasa happy Nu ai ce sa asunzi, o prietena si confidenta mai buna decat o mama nu o sa mai gasesti niciodata.

| Chioralia_Yasmina_1987 a răspuns:

Roag-o sa mergeti la cumparaturi. Când ajungeti cauta raftul cu absorbante, ia un pachet si pune-l in cosul de cumparatauri. Bafta!

| Chioralia_Yasmina_1987 a răspuns:

Deci... Data viitoare când mergeti la cumparaturi pune un pachet de absorbante in cos. O s-o starnesti sa inceapa discutia.

| xXCattleyaXx a răspuns:

Pana la urma este mama ta, nu trebuie sa-ti fie rusine e ceva norma.

| Anonima7992 a răspuns:

Hei! E ceva normal, nu trebuie sa-ti fie rusine de mama ta, mama ta e persoana care mereu va avea incredere in tine si te va intelege! Spune-i cum vrei tu, suntem fete, e absolut normal!