| anonim_4396 a întrebat:

Deci astazi mi-a venit pentru prima data ciclul si nu stiu cum sa ii spun asta mamei mele.
funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| MarieRova a răspuns:

Buna Ella!
Inteleg ca esti o fata putin mai timida, nu te ingrijora, nu este nimic!
Mama vreau sa vorbim ceva destul de important noi 2 si imi este putin rusine,si ii spui, mama ta te asigur ca v-a intelege.
Este cel mai bun mod de ai spune.
Succes, scumpo!

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Sunt sigură că mama ta se aștepta să se întâmple lucrul acesta la un moment dat, așa că du-te și spune-i pur și simplu că nu mai ești o fetiță, ci o domnișoară, pentru că ți-a venit menstruația.
Dacă vrei să-i spui mai simplu, cere-i bani de absorbante, și-și va da seama despre ce e vorba.
Baftă!

| Karinakari99 a răspuns:

E mama ta, ea trebuie să ştie absolut totul despre tine, nu-i nici o ruşine să-i spui că ţi-a venit menstruaţia.

| Sunny? a răspuns:

La mine a fost ceva de genu`...

Eu : Mama, am ceva rosu ' pe chilotei. Ce inseamna?
Ea : Probabil ca ti-a venit ciclul.
Eu: Posibil.

rolling on the floor

| alliss a răspuns:

" Mamiii blushing mi-au venit problemele "

| yellowsmileyface a răspuns:

Cum adica nu stii cum sa ii spui asta? este mama ta.ar trebui sa ii spui totul.nu trebuie sa iti fie,, rusine,,. bafta.