| Mara570 a întrebat:

Cum sa ii spun mamei mele ca mi-aa venit ciclul? Încă nu mi-a venit dar vreau sa ma pregatesc,

5 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

Mama ta te va intelege cu siguranta cel mai bine, oricum i-ai spune happy

| Valentina00 a răspuns:

Mama vreau sa vorbim, te va intelege!
Nu-ti fie frica. mama ta e mereu acolo sa te ajute cand ai vreo problema. mereu sa apelezi la ea

| zurick a răspuns:

''Mama mi-a venit ciclu''
pare destul de simplu.Nu trebuie să-ți fie rușine să-i zici.

| Radu284 a răspuns:

Ii spui: Mama, mi-a venit ciclul, am nevoie de niste absorbante, te rog.

| EnourmousLove0909 a răspuns:

Nu e asa greu. Pana la urma e mama ta, nu trebuie sa iti fie rusine de ea. Si eu eram ingrozita cand ma gandeam la cum ii voi spune mamei. Dar atunci cand mi-a venit, m-am dus linistita la mama si i-am spus. Hai, nu e asa greuwinking