| Sabi07 a întrebat:

Cum sa imi treaca febra musculara mai rede?[Fundita garantat]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Ciocolata si fa miscare in continuare.

| Stefania a răspuns:

Mananca 2-3 lingurite de zahar si iti va trece cu sigurantahappy

| jana_2486 a răspuns:

Inainte de a depune efort ia cate o aspirina.

| anonul a răspuns:

Nu se poate decat daca stai fara sa faci efort sad

| Georgyana98 a răspuns:

Depinde in ce faza te afli. In primele 24 de ore sau in faza de varf, adica 48 de ore.

Oricum, un pahar de apa in care sa dizolvi doua lingurite de zahar s-ar putea sa te ajute.

I-a ibuprofen. Se gaseste in mai multe produse, de ex. nurofen.

De asemenea, un masaj ti-ar prinde bine.

Si nu uita, fa in continuare putina miscare

| aLaLa a răspuns:

Fa mult sport!

| alexoprondrina a răspuns:

Iti zic eu, fa exercitii pana nu mai poti si iti incep sa-ti tremurii mischii.
Febra musculara garantat.
Eu m-am urcat in copac si am cules visine si imi tremurau muschii de la picioare, dar ma continuat si apoi febra

| andr33a_5009 a răspuns:

Ia o aspirina

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Fa miscare, maseazate cu dusul si ia o aspirina! Bafta! Sper sa iti treaca!:*

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Fa miscare, maseazate cu dusul KU APA CALDA[DC POTI FIERBINTE]si ia o aspirina! Bafta! Sper sa iti treaca!:*

| goodkat a răspuns:

Exercitii si putin zahar big grin

| kallybeachanne a răspuns:

Un pahar de apa in care sa dizolvi doua lingurite de zahar s-ar putea sa te ajute.

I-a ibuprofen. Se gaseste in mai multe produse, de ex. nurofen.

De asemenea, un masaj ti-ar prinde bine.

Si nu uita, fa in continuare putina miscare.

| ciprian_2518 a răspuns:

Antreneaza-ti corpul si mintea in fiecare zi si nu vei mai avea febra musculara