| andreeaa1997 a întrebat:

Ce sa fac sa mi treaca febra musculara?

15 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

O baie calda(fierbinte) iti ia durerea cu mana iti zic din propria experienta

| Eddyz a răspuns:

Fă diferite exercitii fizice, chiar dacă te doare, încearcă să faci ~15 minute pe zi, până când va trece. (Va trece cu siguranţă! Febra musculară trece prin alte exerciţii fizice)

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Ia o aspirina, imediat iti revii, pentru asta e, de acum cand mai faci efort mare ia si o aspirina sa nu faci iar febra musculara!

| Derbedeu24 a răspuns:

Multa miscare :p

| dragosvalentin69 a răspuns:

Sa te relaxezi!

| Comandocip a răspuns:

Incearca sa nu mai afci efort ..in max o saptaman iti trece

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Continui cu exercitii(mai putine si usoare)

| eusnualta_8950 a răspuns:

Fa efort in continuare!

| mara2075 a răspuns:

Fa-ti masaj. si dupa ozi doua -trei, iti va trece.

| StefanSK8er a răspuns:

Dupa ce faci efortul fizic ia o lingura de zahar si nu o sa mai ai nimic

Răspuns utilizator avertizat
| ionut002 a răspuns:

Pai, mie la sala mi-a spus profu' ca daca vreau sa scap de febra musculara, trebuie sa mai fac efort fizic in continuare. Adica, abdomene si flotari in fiecare zi. Asa corpul tau se v-a obisnuii u exercitiile si nu vei mai simtii nimic. Dar daca te lasi de ele, o sa inceapa sa te i-a din nou cu febra musculara.winking Dar tu cum esti fata, ar fi mai bine sa faci doar abdomenele. kiss

Funda? kiss

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionut002):

Profu tau e cam prost, spune-i sa mai citeasca despre supra-antrenament

| ionut002 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba da tu mai comentezi mult aiurea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionut002):

Nu e vina mea ca tu aberezi pe banda rulanta, antrenamnete zilnice = progrese MAI LENTE, incepator habarnist ce esti