| AnoAnonima0 a întrebat:

Cum sa mă abțin de la dulciuri și să mă las de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nirocino a răspuns:

Nenorocitele astea de dulciuri de acum provoaca diabet! Pune pe frigider o poza cu un diabetic amputat, orb si in cautare disperata de transplant de rinichi! sad

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa si fructe

| Bondarel99 a răspuns:

Se spune ca daca renunti la dulce 30 de zile nu vei mai simti nevoia apoi.
Pentru inceput incearca sa mananci ciocolata neagra, fructe, biscuiti din aia simpli cu putin zahar etc.

| RAY a răspuns:

Mai multe proteine, alea inving orice pofta de mancare, legume, fructe mai multe, nu zaharul e rau si obezitatea, vezi de mierea bio

| Crackman a răspuns:

Nu mananci... este greu dar pleaca de la cap, gandeste si tu la pasarici.

| N0xEterniS a răspuns:

Era dieta aia cu oua, deschizi frigiderul, te scarpini la oua si il inchizi dupa. Merge si la dulciuri.

| PIPER23 a răspuns:

Gandeste'te cum ai arata gras/ă.