| Alexandra_4191 a întrebat:

Cum pot sa ma abtin de la dulciuri?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De fiecare data cand iti vine sa mananci ceva dulce, mananca un fruct. In acest fel, iti creste aportul de minerale si iti va trece si pofta.
O zi buna!

| ºPishcotº a răspuns:

Poi poti sa bei apa cu lamaiehappy La mine functioneaza.Iti taie din pofta de mancare! ª!

Ceao!:!*

| No a răspuns:

Asta vreau sa aflu si eu. laughing Nu trce o zi fara sa mananc putina ciocolata. Pai, poti sa mananci fructe in locul dulciurilor happy
P.S. sa ascunzi toate dulciurile din casa intr-un loc secret si sa le incui cu un lacat ( in caz ca fructele nu functioneaza ) laughing

| TheVampireDiaries a răspuns:

Si eu am exact aceeasi problema! Mananc in continuu si simt ca nu mai rezist daca nu mananc un dulce urgent.Trebuie sa te asiguri ca nu mai ai dulciuri in casa si sa nu iti cumperi.Ai nevoie de ambitie si nu este deloc usor sa te lasi de dulciuri.Gandeste-te cat sunt de nesanatoase si ca poti face diabet sau cine mai stie ce din cauza lor si apoi inlocuieste-le cu fructele.Mananca fructe, si ele sunt dulci, chiar daca nu se compara cu o ciocolata.Mananca fructe(mai poti manca dulciuri din cand in cand). Sper ca te-am ajutat, funda?

| claudia11111 a răspuns:

Eu am luat crom. adevarul e ca imi taia pofta de dulciuri...

| Youx a răspuns:

Pai pentru inceput nu te gandii mananca altceva, iesi afara cu prietenii, puneti tu o masura de exemplu sa mananci ceva dulce odata pe saptamana, fa altceva care te-ar putea distrage de la ideea de a papa dulce :* sper ca ti-am fost de ajutor