| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fumator, si am racit la plamani. am 5 zile de cand i-au tratament si ma simt mai bine dar nu am fumat deloc de 5 zile, si simt nevoie sa fumez o tigara, pot fuma sau imi va face mai rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca si ai sa vezi.O arunci dupa 3-4 fumuri.

| Pinocchio a răspuns:

Da, si ar fi bine sa nu mai fumezi deloc.

| jmekerashu a răspuns:

Dacă ai luat tratament de la medic, sigur trebuia să-ți spună că nu ai voie să fumezi. Poți să vezi și singur ce efecte are fumatul asupra bolilor pulmonare la genral - http://www.i-medic.ro/......ctive-bpco