| isobell a întrebat:

Cum scap de anxietate? Este vreun tratament sau ceva de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreeabobo a răspuns:

Nu stiu, nu sunt medic, insa este bine sa consulti un specialist. In unele cazuri ajuta, insa documenteaza-te foarte bine inainte sa mergi la un psiholog, adica daca iti da prescriptie sau ceva sa stie ce iti da nu sa iti dea pastile aiurea.

Si un control medical este recomandat, niste analize de sange, recent am citit niste informatii cum daca ai lipsa de unele vitamine, fier calciu etc iti pot cauza anxietate. Dar este bine sa mergi la medic pentru a iti da un diagnostic 100%