| PufarinăPink a întrebat:

Cum sa scap de burta in timp scurt sad.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Vei face exercitiul asta de 3 ori pe saptamana : luni, miercuri si vineri.Sa nu te abati de la program si va fi bine : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

De asemenea, alearga in fiecare zi. Ajuta mai mult decat ai crede.

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Repede poti sa scapi de burta daca mananci putin. Nu manca dupa ora 19, cat mai putine dulcuri, fara alte rontaieli, numai mesele principale. Eventul, poti manca ceva biscuiti, sticksuri sau pufuleti, dar nu mult. Asta insa nu te va tine. E greu sa rezisti, cateodata te apuca o pofta de mancare si atunci simti ca trebuie sa mananci mult.Cel putin asa am patit eu. Am rezistat cam 2 luni, mai mult nu., insa am si slabit vreo 4-5 kg atunci. Intre timp ar fi bine sa te apuci de sport (alergat, abdomene, alte exercitii ce includ muschii abdomenului) si vei vedea ca in 1-2 luni vei avea rezultate. Este indicat insa sa faci exercitii cel putin de 3-4 ori pe saptamana. Bafta!

| aXy99 a răspuns:

Acesta este mai mult un reply pentru raspuns recomandat de TPU. Nu scapi de burta daca faci abdomene. Arzi cateva kcal (si nu multe!), dar asta nu inseamna ca vei arde grasimea de la nivelul abdomenului. In niciun caz, ea se da jos uniform. Poti manca dupa ora 19 fara probleme, cu conditia sa nu te culci la 8 sau 9 pentru ca vei digera mai greu, dar nu pentru ca te vei ingrasa. Eu te sfatuiesc PufarinaPink sa tii o dieta, daca nu esti sigura poti merge la un nutritionist, in paralel poti face si niste sport, jogging, cardio.

| positivity a răspuns:

Bună.
Poţi începe prin a face exerciţii de fitness. Uite un site perfect pentru aşa ceva; sper să înţelegi.
http://www.flatbellyprogram.com/ro/be/index.html#tabs-1
O zi bună.

| AlexBmxRider a răspuns:

Fa abdomene. Si o alimentatie cat mai bogata in vitamine.Fructe, legume. Stiu ca e greu sa tii regim dar ai ambitie si gandeste-te ca tot ce faci va fi rasplatit cu un abdomen bun.winking

| Lumynyzza a răspuns:

Salahappy

| Kristelle a răspuns:

Cea mai eficienta metoda: abdomenele!

| Dragoş_Cîmpeanu_1996 a răspuns (pentru Kristelle):

Sunt bune si abdomenele dar pentru muschi degeaba faci abdomene daca nu scapi prima data de burta

| cacababa a răspuns:

Fa sport

| holyGuard3 a răspuns:

In tr-o zi salabesti aproape un chilogram ////pai daca vr sa salbesti iei niste folie de aluminiu dau pe piele te invelesti cu folie de aluminiu te inbraci gross bine si te apuci de facut 50 de ture sinplu slabesti apoape 800g intr-o singura zi dar trebuie sa depui efort mult cam 2-3 ore daca vrei sa se cunoasa ceva

| costin7 a răspuns:

Du-te la sala, fa abdomene(acasa de preferat seara), tine regim, poti alerga afara vreo 20-35 min pe zi(daca ai bandade alergat poti fugi pe ea). Daca le faci pe toate o sa slabesti mult dar e cam greu dar... bafta!

| Vrabie_Anca_1981 a răspuns:

Depinde si ce maninci sport si dieta

| Sarmasan_Ion_1965 a răspuns:

Cum scapi de burta

| Alex_Gby_1994 a răspuns:

Prin sport, du-te la sala, fa abdomene, alearga dimineata pe la ora 6 pana la ora 7 dimineata si dupa seara de la 8 pana la 9 si tot asa mai departe lasa dulciurile, lasa fast-food-ul lasa tot si ai sa vezi ca slabesti foarte usor! big grin happy

| Margarit_Jenny_1965 a răspuns:

Cum pot scapa de kg in plus de pe burta eu am 85 de kg la 49 de ani ce trebuie sa fac imi puteti da un sfat.va multumesc

| Oprinoi_Miron_Emilia_1979 a răspuns:

Fa sport!

| Mugurel_Tanase_1956 a răspuns:

Cum sa scap de burta in timp scurt.