| MyyyNamee a întrebat:

Cum scap de cearcane intr-un timp scurt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Prin odihna/hidrateaza-te band lichide/
un set de analize/ si ceva remedii naturale.
http://www.divahair.ro/......e_sub_ochi
http://unica.md/......cearcanev/
Un an nou fericit:)

| MyyyNamee explică (pentru caramela):

Multumesc, dar din aceste remedii naturale care ar fi cel mai bun?

| MyyyNamee explică (pentru caramela):

Multumesc, dar din aceste remedii care ar fi cel mai bun?

| caramela a răspuns (pentru MyyyNamee):

Sa consumi apa, in special dimineata/felii de cartof crud.
Incearca, rau nu iti poate face, ar fi bine si un control sa iti faci.
La multi anihappy

6 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Folosesti un anti-cearcane.

| Zorn a răspuns:

Am răspuns la o întrebare asemănătoare.
Scuză-mă că-mi dau copy-paste la răspuns. laughing

Bea apă multă, pentru că apa elimină toxinele din corp, toxine printre care se află şi cele care contribuie la apariţia cearcănelor.

Încearcă să dormi bine, peste 7 ore.

Nu fuma, nu bea alcool, cafea fiindcă accentuează apariţia cearcănelor.

Evită lumina prea puternică, fumul şi curentul.

Poţi încerca tratamentul cu felii de castraveţi laughing. Le aşezi pe ochi şi aştepţi 15-20 de minute.

Poţi tăia câteva felii de cartof crud şi aplică-le seara, înainte de culcare, trebuie să repeţi tratamentul de cel puţin 2-3 ori pe săptămână.

| AlupeiLarisaAndreeaDF a răspuns:

Cu castraveti. happy