| Buburuza10 a întrebat:

Cum sa scap de matreata? am folosit tot felul de produse dar nu am scapat de ea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sadoudia a răspuns:

-trebuie sa folosesti cat mai rar produsele de coafat gen spuma, gel, fixativ etc.
-spala-ti parul regulat dar nu foarte des si ai grija ca fata de perna pe care dormi sa fie perfect curata
-ai grija ce sanpon folosesti, daca ai folosit mai multe in ultima vreme asta poate fi cauza aparitiei matretii asa ca va trebui sa te opresti la unul singur special pentru matreata
-clateste-ti bine parul, eventual dizolva putin otet sau suc de lamaie in apa pentru clatit dar daca ai mancarimi si te-ai scarpinat nu iti sugerez, o sa te usture scalpul
-mancarimi: le poti calma cu ceai de musetel
-uleiul de masline este foarte bun, iti masezi scalpul usor apoi speli
Sper ca am putut sa te ajut!winking

2 răspunsuri:
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Incearca helden sorden sampon eu numai cu asta stagneaza matreata folosesc de 10 ani cum bag altul la 3 spalari gata