| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cum pot scăpa de mirosul neplăcut din gură? Imi este frică atunci când o sa am o iubită, ce sa fac? Am luat și o gumă și tot îmi miroase!
Menționez că mă spăl pe dinți de 2 ori pe zi.
Oare mă va ajuta apa de gură?

Răspuns Câştigător
| Alice270246 a răspuns:

Posibil. Eu îți recomand să mergi la dentist, ca să afli cauza mirosului neplăcut. Este posibil să ai vreo problemă la dinți, sau, poate chiar niște probleme de sănătate. Una din variante,, Viermișorii". De obicei, atunci când un copil/adult are,, Viermișori", are un miros neplăcut în gură. Îți recomand să îți faci un test biofizic, pentru a vedea dacă ai, sau nu,,, viermișori" Asta dacă dentistul nu găsește niciun fel de problemă la dinți. Sper că te-am ajutat!

__________________________
Dacă răspunsul meu te-a ajutat, sau ți-a plăcut, apasă pe fundă pentru a marca acest lucru.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la dentist, posibil să ai o carie

| nyoentox2002 explică (pentru Adry05):

Am vreo 7 carii cam asa, am mai fost anul trecut când a fost gratis pentru elevi, mi-am pus plombe dar tot degeaba ca au căzut, eu când am fost la dentist aveam 17 ani fără o lună și mi-a zis dentista ca am gratis pana la 17 ani jumate și nu știu de ce ar trebui până la 18 sau cel puțin după ce termin școala!
Acum termin școala, sunt a 12a și trebuie sa îmi găsesc ceva de munca și sa îmi strâng bani pentru dentist și etc, ma duc la altul care nu e scump și nu cred ca îmi ia mai mult de 2000 pe toată lucrarea

| Violleta2022 a răspuns:

Spalandu-te pe dinti cate 2-3 minute, dupa fiecare masa.

Daca ai carii in gura, mergi la dentists a ti le repare, fiindca mirosul este de la carii si nu dispare pana nu le rezolvi.

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Alții sunt care au carii și nu le pute gura

| Violleta2022 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Depinde cat de avansate sunt cariile!