| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de ticuri? imi trosnesc degetele, si imi musc buzele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca-mi permiti o mica gluma, fa si tu schim, trosneste-ti buzele si musca-ti degetele, poate se rezolva.

Nu poti scapa de ticuri decat prin vointa. In ce priveste degetele trebuie sa te gandesti ca iti poti face rau in timp, pocniturile alea sunt datorate lichidului sinovial care se misca in incheietura si poti leza incheietura ori in timp ori chiar brusc.

Cu muscatul buzelor, la fel, poti capata infectii severe, in plus ce-o sa spuna fetele cand se vor uita la buzele tale crapate si cu cicatrici de la muscaturi?

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu le musc incat sa-mi dea sangele si sa-mi ramana urme, mai degraba la pişc.gen asa> http://www.tpu.ro/utilizator/aacskx :)) dar fara mâna in păr

| Biiskrem a răspuns:

Îți lipsește ambiția.

Răspuns utilizator avertizat
| Darkela a răspuns:

Şi eu am multe ticuri ( rosul unghiilor, "ieşi acasă", căutatul prin fridiger") şi nu cred că este vreun leac..adică pe bune, dacă eu te-aş sfătui să stai în cap ca să scapi de ele ai sta? nu cred.Aşa că încearcă să te abţii laughing. Baftăăăăă

| kwonhani a răspuns:

Pai...pume ceva acru, picant sau amar pe buze, si cand vrei sa-iti musti buzele, vei simti gustul care l-ai pus pe buze...bine depinde ce ai pis pe ele, trebuie sa fie cat mai tare. Cred ca te-am ajutat.