| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare gen : cum as putea sa scap de acel tic, prin care imi musc buzele

Ce metode exista?

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate prin hipnoza,dupa mai multe sesiuni poate ca va ajuta,e un gest involuntar,inconstient nu prea ai ce face decat cu multa vointa,ceva te determina sa faci ceva,ceva emotional, stres, nervi, depresie, poate chiar pentru ca esti mai emotionala cand il vezi, motive sunt destule

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Nu neaparat cand il vad, ci si asa stand degeaba acasa. Cred ca din cauza energiei de care dispun.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Energia nu are legatura cu muscatul buzelor, tu ai o obsesie compulsiva involuntara

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Mai nou esti si psiholog? Fain!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta e stiinta mea preferata psihologia si sexualitatea umana in conformitate cu teoria evolutiei

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Bravo! Mult succes. Ca maine voi veni la tine la cabinet!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

In ce problema sa stiu?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Nu am o prolema momentan. A zis metaforic.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Cat timp scrii aici isi musti buzele? poate o faci de plictiseala

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da, si de plictiseala in timp ce tastez pe telefon/tastatura.

| Violleta2022 a răspuns:

Vointa si autocontrol!

| OldSoul a răspuns:

Hmm, iti pui piercing in buza si... poate se rezolva deoarece vei avea un mic "obstacol" inainte sa-ti musti buzele, prin urmare iti vei da seama ce urmeaza sa faci si asa poate te vei controla.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Da, da. Mi-ar da iubitul cu el in cap. Si in plus, nu sunt eu genul de fata care sa isi puna prostii de genul. Alta varianta?

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred că poţi scăpa.Şi eu îl am, dar nu mă deranjează.

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Pe iubitul meu il deranjeaza si ma cearta de fiecare data cand o fac.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Florentina9210):

OMG, ce iubit să îl deranjeze un lucru aşa mărunt şi să te mai şi certe pentru asta!

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Il deranjeaza in acel mod in care nu vrea sa ma vada ca sufar. Nu in adevaratul sens al cuvantului.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu cred că nu ar trebui să te deranjeze nici pe tine,nici pe el. Ticul ăsta este ceva al tău, ceva care te deosebeşte pe tine (pe lângă multe altele). Probabil dacă îţi rodeai unghiile era cazul să scapi cumva de tic, pentru că îţi rupeai unghiile, dar muşcatul buzelor nu te răneşte cu nimic, cred.

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Da, da. Cateodata imi curge sange. Si lui asta nu ii place. Cand vede ca imi curge sange, imediat se supara pe mine, si imi spune sa nu imi mai fac rau, dar eu niciodata nu am bagat de seama.

| gelu1970 a răspuns:

E greu dar poti daca incerci sa iti controlezi acel gest. sau tic asa cum il numesti.

| Florentina9210 explică (pentru gelu1970):

Cred ca imi lipseste vointa. E cam greu...

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Eu nu mi-am mai taiat unghiile de peste 6 ani.
Asta da tic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu caca pe buze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti impui sa nu o mai faci, trebuie sa constientizezi ca nu-i ok si ca-ti faci rau. Tine de vointa mai mult.

| Yoel a răspuns:

Cauta un băiat frumos si roagă-l sa ți le muste el! e metoda cea mai benefică, si o sa-ți si placă.