| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de constipatie?
Am avut diaree si m-am constipat.
Sper sa nu radeti ca data trecuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! foloseste cu incredere ceaiul de crusin cu lemn dulce, e benefic si il folosesc si eu...
O zi buna!

11 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Va multumesc am rezolvat.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu radem. e absolut normal puppy dog eyes... bea un ceai.[este un ceai la farmacie care se numeste digestie usoara] wave

| Iubibilăă a răspuns:

Sau Furazolidon...

| rutanklan a răspuns:

Apa calda... O cana de apa calda.

| Mefist0 a răspuns:

Mananca fructe sau incearca varianta de mai sus.

| oo3 a răspuns:

Manaca muti struguri sunt forte buni la asa ceva.

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Mananca prune si daca se poate multe corocoduse verzi. Imi pare rau pentru tine. Si la mine in clasa are aceeasi prolema de cateva luni. Si nu stie ce sa mai faca!

| Lumynyzza a răspuns:

Furazolidonhappy

| Hirako a răspuns (pentru Lumynyzza):

Furazolidonul costipa, ea vrea exact opusul.

Ai putea lua laxative, insa recomand serios sa vizitezi un medic daca problema nu dispare in cateva zile.Bafta!

| aaadddyyy a răspuns:

Mananca iaurt apoi bea apa apoi mananca fructe si iar bea apa si apoi iar iaurt combinatiile proaste te ajuta sa nu te superi dar eu asa cred ca merge

| alexandra200 a răspuns:

Du-te si baga-ti termometru' in c*r si vez ca o sa te caci rolling on the floor))))))))))) lolll cica am avut diaree si a mirosit urat?rolling on the floor)