| daηă a întrebat:

Cum scap de durerile de cap? Cand ma concentrez, cand sunt nervoasa sau stresata, ma doare capul ingrozitor straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei niste felii de cartofi si te freci cu ele pe frunte, vorbesc serios, la mine chiar functioneaza

| wpqr1 a răspuns:

Poti incerca cu medicamente(algocalmin) sau poate ai o problema la ochi, si iti trebuie un control. Iti recomand sa consulti doctorul. Sper ca te-am ajutat.

| da?? explică (pentru wpqr1):

De mult am probleme cu durerile de cap.Anul trecut am fost la oftalmolog si a zis ca nu am nimic.

| wpqr1 a răspuns (pentru da??):

Du-te si acum. Incearca un alt doctor. Eu cred ca ai probleme la ochi.

| da?? explică (pentru wpqr1):

Ma voi duce vara dupa ce scap de scoala. straight face

| da?? explică (pentru wpqr1):

Apropo, s-ar putea sa fie si de la nas?

| wpqr1 a răspuns (pentru da??):

Nu, doamne fereste laughing. De la nas vin altele.

| MirceaGuita a răspuns:

Incearca sa iesi afara sa faci o plimbare de cel putin 30 de minute sau mananca ceva dulce (ciocolata...)

| da?? explică (pentru MirceaGuita):

Ai dreptate laughing
O ciocolata sigur ma ajuta smug

| roxanaclipaflorentina a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la doctor pentru ca si sora mea a avut dureri de mult si a fost la doctor si ia gasit o bucata mare de carne crescuta in cap si a trebuit sa o opereze ca sa o scoata.Dar poate ai avut senuzita si de la asta ai dureri.Dar oricum fai o vizita doctorului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxanaclipaflorentina):

Wow,pe mama o doare capul zilnic, ai putea sa mi dai mai multe detalii despre asta te rog!?!

| roxanaclipaflorentina a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce fel de detalii vrei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxanaclipaflorentina):

Pai,cam in ce zona o durea capul sau daca o durea in fiecare zi, sau daca o dureau si ochii!?!?

| roxanaclipaflorentina a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai o dureau si ochii, capul o durea iproape in fiecare zii, dormea mai mereu, si o durea cam tot capul

| roxanaclipaflorentina a răspuns (pentru roxanaclipaflorentina):

Dar oricum spune-i sa mearga la doctor