| afrodita3333 a întrebat:

Cum scap de mainile si picioarele reci? Am aceasta problema de multi ani. Picioarele si mainile mele nu se incalzesc aproape niciodata.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Ai anemie. Si eu eram asa din cauza unui tratament care l-am luat pe termen lung si am ajuns anemic. Acum nu mai sunt anemic si imi sunt foarte calde mainile si picioarele. Trebuie sa mergi la medic la analize. O sa iti treaca intr-un timp mai indelungat. trebuie sa iei tratament (vitamine, calciu etc).

| andreeadragutza22 a răspuns:

Asa le am si eu uneori! Mai ales iarna asta dar eu zic ca ar ajuta niste tratamente naturiste.Nutritionistii recomanda o dieta bogata in seminte de dovleac, nuci si pepene, pentru a depasi aceasta problema. spanacul are o sursa formidabila de fier si ne ajuta impotriva fierului! Deci succes eu am scapat acu mde asta rareori patesc cand nu mananc multe legume.Mananca multe legume si fructe cu mult fier si vei scapa de problema asta

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Sincer si eu am aceiasi problema dar mi s-a spus de mai multe ori ca e dinn cauza anemiei(nu m-am dus la analize deoarece ma tem de ace)si nu prea ai cum sa scapi ca de exemplu eu nu mai reusesc sa ma incalzesc nicioadata..nu am pur si simplu ce sa-i fac... daca vrei du-te si fa-ti analize si vezi mai sigur de ce
BAFTA

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred ca circulatia sangelui e de vină. Maseaza-ti picioarele cu spirt (la inceput e senzatia de "rece", apoi de cald), apoi ungele cu crema de galbenele. Odata cu masarea picioarelor se incalzesc si mâinile.Sanatate in continuare.

| Hash001 a răspuns:

Circulatia proasta e de vina.

| WuDog a răspuns:

Eu patesc asa de fiecare data... daca ma racesc ma incalzesc greu, sa nu mai spun cand stau la PC atunci am mainile reci...