| inna07 a întrebat:

Am tot timpul mainile si picioarele reci. Ca sa mi le incalzesc, trebuie sa fac baie cu apa foarte fierbinte, dar dupa un timp devin tot reci. Ce pot sa fac pentru ameliorarea situatiei? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Problema care o ai se datoreaza circulatiei sangelui care nu functioneaza cum ar trebui

| MioaraParalescu a răspuns:

Salut!
Si eu eram asa ca tine. Aveam mainile reci si mi se faceau cumva vinetii.
Asta e din cauza ca avem circulatia sangelui proasta in maini si picioare.
Dar de cand m-am apucat de sport situatia s-a mai ameliorat.
Am fost si la doctor si mi-a recomandat sa iau gincoprim dar nu am luat.
Deci ai putea sa:
Faci mai multa miscare sau sa iei gincoprim.

| Delicacy a răspuns:

Temperatura scăzută a membrelor se datorează cirulaţiei sângelui.Ca să ameliorezi situaţia mai natural, încearcă să faci mai mult sport şi să consumi alimente vegetale precum spanac, mărar, pătrunjel(tot ce e verde).Dar poţi să întrebi şi farmacistul şi acesta îţi va recomanda câteva medicamente sau suplimente alimentare eficiente.

| Carmy21 a răspuns:

Buna!
Si eu le am mai tot timpul reci, dar pot fi din cauza circulatiei. Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa.

| o3oDYAo3o a răspuns:

Am o vecina cu aceeasi problema si ea o rezolva cand mananca ceva poate functioneaza si la tine happy