| foreveryou a întrebat:

Cum scap de un carcel? si cum as putea prevenii febra musculara? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arnold2893 a răspuns:

Carcelul va disparea incet incet...doar trebuie sa incerci sa ramai calm si sa nu te sperii.Eu practic fotbal la un club, si dupa un meci apar acesti carcei din cauza oboselii muschiilor, dar imi pastrez calmul si in 1-2-3 minute isi revine muschiul.Practic cand ai carcel muschiul sta incordat.
Cat despre febra musculara, aceasta nu poate fi prevenita, si apare inevitabil. Dupa ce te vei obisnui cu anumite lucruri[alergat, tras de fiare etc.] atunci nu va mai aparea febra.
Funda? happy
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| foreveryou explică:

Am incercat sa masez in locul unde s-a format carcelul si nimic