| Patrăţel a întrebat:

Cum scap de urechile infundate din cauza racelii straight face? Ma simt de parca as fi undeva la inaltime.Nu imi pocnesc sau alte chestii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa ce urmezi tratamentul de raceala se desfunda sau stai aplecata pe o parte apoi te intorci pana iti revii.

| foxsilver a răspuns:

E necesar sa te prezinti la ORL, unde doar medicul poate sa constate ce ai. E posibil sa se fi format dopuri de ceara, caz in care se pot scoate foarte usor, si fara nici un fel de durere. Dar, repet, doar un medic poate sa-ti dea un diagnostic.

| DiiiaDy a răspuns:

Eu am avut probleme cu urechile de mica iar la raceala mi se infunda destul de rau urechile, eu de obicei ma tin de nas, suflu iar dupa aceea iau mana de la nas si inghit saliva.

| alexutza17 a răspuns:

Nu ai decat sa astepti pana ce raceala iti va trece.Parerea mea.

| CatalinaPlesu03 a răspuns:

Ulei caldut sau picaturi cu antibiotic de la farmacie

| katb a răspuns:

Stiu ca e remediu si pentru durere (otita) dar poti incerca cu vata imbibata in ulei cald. Mie imi face bine chiar si cand le am doar infundate din cauza unei raceli happy
O alta varianta ar fi sa inghiti in sec pentru eliberarea presiunii.