| AndreeaCr a întrebat:

Cum scapam de durerile de cap fara a apela la ajutorul pastilelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GinoLANETTI a răspuns:

Stiam ceva legat de punctul Hoku (se afla intre degetul mare si cel aratator), daca exercitii o presiune pe un anumit nerv durerea se va mai ameliora sau de la farmacie cu o bratara Sea band pentru dureri slabe de cap sau greata(aceasta exercitand o presiune tot pe un nerv in zona ingheieturii pe interior). Sau mai simplu bei un pahar mare de apa cu lamaie.

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu se poate scapa de durereile de cap fara o investigatie medicala.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiul de ghimbir cu lamaie, te scapa de durerile de cap si de migrene.

| CuriousStuff a răspuns:

Ii gasesti cauza si o elimini.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Am inteles ca sexul ar ajuta.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Fa plimbari pe jos, alearga, incearca sa te calmezi, stai cu capul in jos si picioarele in sus.

| Eugen_Tuduc_1990 a răspuns:

Duş cald, apa calda dilata vasele de sange ale scalpului si relaxeaza muschii.Dar durerea de cap poate fi din alta cauza, de exemplu probleme stomacale sau intestinale, afla problema principala si scapi de durerea de cap. Aa da si fara stres.