| robylego a întrebat:

Cum se calculeaza concediul medical in 2011?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.148/2005, art.10 si 17, indemnizatia de concediu medical este o suma stabilita prin aplicarea procentului de 75% asupra mediei lunare a veniturilor de pe ultimele 6 luni. In cazul unor boli(TBC, SIDA, neoplazii etc) procentul este de 100%. Numai bine!