| User123666 a întrebat:

Cum se fac analizele pentru glicemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La orice clinica de analize se poate face acest test de glicemie!
Nu costa foarte mult din cate stiu, cred ca 20 de lei ceva de genul
Citeste mai multe despre el si despre cum se recolteaza si cum sa te pregatesti inainte de a iti lua aceasta 'analiza'!

https://www.medicover.ro/......za-serica/

| ScottishPrincess a răspuns:

Mergi la spital la urgenta iar acolo o asistenta te va intepa in deget si iti va lua putin sange intr-un mic aparat si va determina daca ai glicemia mare sau mica.