| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face de mi se ia respiratia? nu stiu de ce ce. cum pot scapa de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Pot fi foarte multe cauze; depinde si de intensitatea si durata acelor momente. Pot fi junghiuri intercostale ceea ce se intampla frecvent majoritatii si nu este nimic grav insa pot fi si alte cauze asociate poate si cu alte simptome mai mici pe care nu le sesizezi.Iti recomand sa consulti un doctor specialist pe care ti-l va recomanda doctorul tau de familie.

3 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Multe cauze pot fi... poate fi o cauza cardio-vasculara, daca cel mai des se intampla noaptea poate fi un atac de panica care se trateaza medicamentos la psihiatru, poate fi o insuficienta de oxigenare a creierului, eventual poti consulta si un pneumolog, deci e greu de spuns... cel mai in masura ar fi medicul... du-te la medicul de familie in prima faza si el te va indruma spre ce medic si ce analize sa iti faci... nu sta si te culca pe ureche ca poti face si un infart asta in cel mai rau caz.

carla
| carla a răspuns:

Astm, atac de panica etc...eu zic ca un consult la medic te va lamuri complet. Bafta!

| 112 a răspuns:

Nu stiu, si mie mi se intampla ...mai ales cand vad o tipa blonda, care trece pe langa mine in pantalonasi foarte stramti laughing