| dystroyer a întrebat:

Am niste probleme cu respiratia si nu stiu ce sa fac! Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cici1911 a răspuns:

Buna eu zic ca este mai bine sa te duci la un medic ca sa nu se agraveze se poate sa ai inceput de astm...mergi la un medic bine?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie medicul! De ce nu mergi la medic? Poti fi racit sau poate fi ceva mai grav. Nu astepta.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Dispneea poate prezenta multe.
Te duci la medic, iti face o spirometrie, o radiografie daca este necesar si rezolvi situatia.

Sanatate!

| july00 a răspuns:

Probabil ca ai astm bronsic..sau inceput de astm bronsic.cel mai bine ar fi sa te duci la doctor.iar daca nu poti sa mergi la doctor mergi la farmacie si ceri un ventolin si tragi doua pufuri si o sa poti respira!

| xIonutzu a răspuns:

Hmm uite id meu de mess ionut_ionut69 am avut si eu problema asta pe la 14 ani nu imi intra detul aer in plamani baga-ma in lista si o sa iti explic ce trebuie sa faci...