| AlinElle89 a întrebat:

Cum se poate trata punga cu puroi de la un dinte?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu antibiotic, dar ai nevoie de reţetă de la medic.

| eni a răspuns:

Cu antibiotic amoxicilina sau operatia te scapa definitiv de puroi.Nu te doare, doar la buzunar.

| amandina_9414 a răspuns:

Mergi la dentist, dar poti lua tetraciclina(e slabuta), amoxicilina care e ok.si augumentin care e fff. puternic. dar mergi la medic.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mai bine mergi la dentist.Am luat eu amoxicilina si mi s-a umflat mai rau.

| Seline a răspuns:

Ai un abces dentar, trece dupa cateva zile, daca apar alte efecte cum ar fi tumefierea in jurul gurii, a fetei sau o durere acuta in zona dintelui consulta un stomatolog, el iti poate oferi niste calmate (cum ar fi Ibuprofen, Paracetamol, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pelicilina

| AlinElle89 explică:

Multumesc pentru sfat.am fost la dentist si mi-a dat antibiotic amoxicilina si Ibuprofen...Acum mi s-a desumflat. Merg maine sa ma vada