| Radandam a întrebat:

Dacă ai simptome covid, si ai suspiciuni, în cazul în care nu te duci la spital și ramai acasă poate sa treacă de la sine? Sau, dacă și simptome covid și stai acasă, dacă trece mai mult de 3 săptămâni sa zicem, e posibil sa mai am virusul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde cum evolueaza boala
e o raceala care are sanse sa devina o raceala grava, la mine e asa

, imi scurge din nas, simt ca ma doare gatul, imi pierd mirosul, gustul apoi fac febra iar in 2 zile scap de ia, inainte cand nu faceam sport si nu luam zinc stateam si 7 zile cu ia,recomand zinc,vitamina c,grasimi din peste,nuci,seminte,fructe, legume, apa multa, mers pe jos o ora in pas alert pe zi, 7km intr o ora

| Radandam explică (pentru RAY):

Eu nu am simptome din astea, doar greata și putina moleseala asa

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu ai simptome sau ai simptome usoare si poti sta acasa 2 saptamani, nu e nevoie sa mergi la spital. Si la spital pentru asimptomatici tratamentul consta in niste vitamine. Iar pentru cine are simptome se da ceva pentru acele simptome, adica ceva pentru tuse, ceva pentru febra etc.

| zilog a răspuns:

Pe mine m-au testat pozitiv cu covid si stranutam non-stop si tuseam si stranutam si imi curgeau mucii ca la robinet
si mi-a dat un preiten 4 sticle de argint coloidal ionic si am luat saptisprezece mililitri din ora in ora si gata in 4 zile eram ca nou apoi am facut din nou testul si a iesit negativ.

| cfrtobias a răspuns:

Faza e ca daca crezi ca ai covid imbolnavesti pe altii poate asa sa stai acasa daca lucrezi nu stiu cum ai putea sta acasa