| Radandam a întrebat:

Dacă ai covid 19, doctorul decide dacă ai simptomele necesare sa ramai în spital sau te trimite acasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acum se sta acasa, in izolare. Mergi in spital doar daca ai simptome grave.

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Grave inseamnand cand te simți foarte rău?

| darrio2007 a răspuns (pentru Radandam):

Nu, cand incepi sa dansezi pe lustră(ironic).
Normal ca atunci cand iti este foarte rau.
Of!

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Pai întreb, ca ma pot simți mai nasol și sa nu stau sa se agraveze sa ma duc la spital asta zic...

| darrio2007 a răspuns (pentru Radandam):

Ca sa fii mai sigur, mergi si fa-ti un test.

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Sa ma duc la spital la urgente?

| darrio2007 a răspuns (pentru Radandam):

Du-te oriunde se face testul.

| Zuzu1991 a răspuns:

"simptomele necesare sa ramai în spital"
daca, chiar ai covid, o sa SIMTI pe pilea ta cat de "necesare" sunt...

| Nirvanaaa a răspuns:

Doar daca esti caz grav stai in spital, daca nu acasa izolat.

| Radandam explică (pentru Nirvanaaa):

Am înțeles... Nu cred ca sunt caz grav eu.

| lamasanustefan a răspuns:

Doctorul