| Anastasia_3087 a întrebat:

Daca am 1.55 si 48 kg sunt grasa? crying :*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cleona a răspuns:

Dupa parerea mea, esti perfecta deci nu ai motive de ingrijorare, nu ai nevoie sa slabesti deloc! Si nu ai cum sa fii grasa; daca ai 55-60 atunci poti sa slabesti, si inaltimea e ok!

21 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca esti grasa, dar intra aici: http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html si iti poti calcula singura indicele de masa corporala si mai jos ai explicatii. Sanatate!

| monyk a răspuns:

Buna, depinde si de varsta care o ai, nu cred ca esti grasa, esti potrivita, dar daca ai slabi 3 kg sa ai 45 atunci ar fi perfect, dar oricum nu esti grasa deloc, stai linistita.

| εїз a răspuns:

Depinde. cati ani ai? astept pe privatbig grin

| Ea12345 a răspuns:

Nimeni nu e prea gras, nimeni nu e prea slab.Cu totii suntem asa cum trebuie sa fim. Daca esti o fata finuta, intelegatoare, cu un suflet mare, poti compensa usor defectele fizice.In plus, la un simplu click pe google am aflat ca:
ESTI SUBPONDERAL
(ai o greutate prea mica pentru inaltimea ta)

Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 48. 1 si 60. 1 kg
Asa ca, lasa supararea de-o parte si traieste-ti viata, pentru ca vei regreta intr o buna zi ca nu ai facut unele lucruri si te ai simtit mereu complexata.Succes!kiss

| shadovv a răspuns:

Nu cred... pana la urma raspunsul il gasesti in oglinda

| Essence a răspuns:

Stai linistitawinking
este o greutate normala. te puteai ingrijora daca aveai 78 de kg.
nu te stresa. esti tipul de persoana care se incadreaza intre scund si inalt. deci esti numai bine la mijloc. ai inaltime medie si greutate normala.
trebuie sa incerci sa te simti confortabil in propria piele.
deci NU! NICI VORBA! NU ESTI GRASA! :*

| Ana_6509 a răspuns:

Te simti bine in pielea ta? Iti place ce vezi cand te uiti in oglinda? Important e tu sa fi multumita de tine, nu ce cred/spun altii. Cel mai probabil dupa inaltimea de 1. 55 esti inca in perioada de dezvoltare deci nu cred ca e cazul sa iti faci probleme. Daca totusi ai trecut de acea etapa(desi punand aceasta intrebare nu prea cred ca ai trecut-o) si esti doar o persoana miniona care tine mortis sa stie din gura (tastatura) altora (care nu te-au cunoscut/vazut ) daca arata ok sau nu, tin sa iti spun ca nu esti grasa.
Pe de alta parte depinde si de structura ta osoasa.Deci nu poti decat sa te analizezi tu si sa iti spui daca esti sau nu grasa.

| Adelina_2192 a răspuns:

Nu esti grasa dar esti putin obsedata in legatura cu silueta! incearca sa nu te limitezi doar la asta! lumea nu traieste ca sa slabeasca sau sa se ingrase!

| cmm a răspuns:

NU, esti ok, acum depinde ce intelegi tu prin grasa, dar eu zic ca esti ok

| ForbiddenLove a răspuns:

Nu...greutatea normala este 45

| Lawrence a răspuns:

Nu prea. Ar trebui sa ai intre 40-45 dar e bine 48.

| JsBeibDOLL a răspuns:

Nup

| ☺ Smile ☻ a răspuns:

Nu, nu estibig grin am o colega care are la fel ca tine si nu`i grasatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti grasa, esti batz sau femeia snur. Idealul feminin nu consta in niste "cherituri", cand o sa intelegeti unele dintre voi? Idealul feminin consta intr-o fata cu sani si fund si sa nu fie ditai vagonu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine.

| Maria46854213 a răspuns:

Pai 3-4 kg ai mai putea da jos.am aceeasi inaltime numai 43 kg

| AndreeaLupan a răspuns:

Bună.

păi sfatul meu ar fi ca să nu te îngrijorezi, sincer la tine totul e ok şi trebuie să te bucuri...trăieşte viaţa la maxim şi bucură-te de ea.

Sinncer, nu face să te întristezi, sau chiar dacă ai dori poate tu să fii mai slăbuţă încearcă cu ceva mai simpul, mănîncă mai puţin, dar nu chiar să exagerezi, fă sport, că e sănătos.

Baftă

| Sabinaa a răspuns:

Http://www.csid.ro/calory-calculator/
scrie acolo si vezi si iti faci si un meniu

| adrian_3646 a răspuns:

Eu zic ca tu esti bine facuta ca eu am 1. 60 si 52 kg nu te ingrijora.

| dadolino a răspuns:

Eu am 1. 60 si 59 kg si nu ma consider grasa.asa ca nu mai asculta la ce zice lumea.ca sa te convingi http://www.nhlbisupport.com/bmi/