| 00raluka00 a întrebat:

Daca am 1, 56 inaltime cate kg ar trebui sa am? eu am 51 si la picioare sunt normala dar am burta ce sa fac? cum sa scap de ea fara sa fac abdomene? please

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anailyn a răspuns:

Daca faci imc trebuie sa scazi -12 din inaltimea ta, e ok greutatea ta(adica e la limita, ai grija sa nu mai pui pe tine), insa daca nu vrei burta si fara abdomene mananca mult m ai sanatos si cu vitamine, alearga mult(alergatul arde calori si iti face o forma frumoasa a corpului) si chiar o chestie careia ii place oricarei fete, danseaza, pune melodia care iti lace si danseaza, doar prin transpiratie elimini caloriile, asta ar trebuie sa faci cam vreo 1-2luni pentru a ajunge unde vrei. Bafta

5 răspunsuri:
| TotLora a răspuns:

Uite ca eu nu te perii pentru o fundita ca cei care au raspuns si sunt sincera cu tine. Esti grasuta clar, ar trebui sa ai cam 46 Kg, asa ca pentru sanatatea ta si pentru a arata bine ar fi bine sa faci putin sport, sa renunti la painea alba si sa o inlocuiesti cu cea de secara, neagra, graham, sa renunti la sosuri si prajeli, la bauturile acidulate si sa nu mananci nicioadata pana simti ca pocnesti.
Bafta!

| AxelBv a răspuns:

Nu conteaza cate kg ai! Poti sa ai 1.56m si 51kg si sa fie o greutate normala sau sa ai 40 kg si la fel sa fie o greutate normala. Trebuie luata in considerare si osatura, care pana la urma e o trasatura genetica.

| alexandru1991 a răspuns:

Pai greutatea e in regula, dar in zona abdomenului cum ai mentionat ca sunt probleme trebuie ceva exercitii fizice. Fara munca nu exista rasplata. Umpic de efort si cateva exercitii nu au omorat pe nimeni asta numai daca vrei sa arati cum ti-ai doritwinking. Eu consider ca merita efortul.

| cony1226 a răspuns:

E perfecta greutatea ta (dupa parerea mea). Cat despre abdomen nu cred ca e atat de mare burta. O burtica mica nu are nimicbig grin doar nu vrei sa fii piele si os nu?

| Ivan_Vasi_1985 a răspuns:

Am 1,56si 71kg cat ar trebui sa slabesc?