| anonim_4396 a întrebat:

Cam cate abdomene ar trebui sa fac in fiecare zi ca sa scap de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Eu zic totusi, din proprie experienta, ca sa incerci cu bicicleta, zilnic, 2 ture de 10, 15 km, minim! cu cuplul maxim/greu!, adica roata mare la pedale, si cea mai mica la roata spate! Hidratare corespunzatoare, fructe - cat incape, si jogging, si ceva dieta!

Shin
| Shin a răspuns:

Nu scapi de burta facand abdomene! Prin abdomene o sa faci muschi abdominali, dar nu ai sa scapi de burta. Ca sa dai burta jos, trebuie sa slabesti. Si nu, nu exista slabire localizata, adica sa dai jos doar burta. Apuca-te de alergat. In fiecare zi minim o ora de alergat cu un regim de evitare al grasimilor si ai sa dai burta jos.
Bafta, Shin.

| Ana_Dumy_1987 a răspuns (pentru Shin):

Eu una cred ca scapi de burta facand abdomene seara de sera si binenteles cum ai spus tu o ora de alergat.

| JustMeFlory a răspuns:

Multe! cat rezisti tu, incearca sa faci si o mica incalzire inainte...si incearca sa faci cam 50.sau incearca sa faci cate 25 in mai multe reprize.

| inna a răspuns:

Ce bine ar daca lumea ar scapa de burta prin abdomene, dar din pacate nu se poate. Un regim echilibrat bogat in vitamine si minerale ar ajuta. Fara zahar, grasimi si sare laughing

| andreea_8479 a răspuns:

Poti face seara inainte de culcare...pentru inceput faci cateva seara. urmatoarea zi mai multe...sh dupa vei ajunge la un nr d abdomene p care sa il faci in fiecare seara
insa nu numai asta conteazatongue
vine vara. vreme frumoasa:Xiesi in parc, alearga.mergi cu bicicleta, role, fa mult sport, bea multa apa
renunta la fainoase sh fast food, mananca multe fructe sh totul sa speram ca va fi binewinking

succes:*

| valsulnorilor a răspuns:

Pentru a scapa de "burta" trebuie sa ai un regim alimentar echilibrat, sa nu depasesti cantitatea de calorii necesara zilnic unei persoane, sa eviti pe cat posibil zaharul, painea, alcoolul.sa faci miscare in mod regulat mers pe jos 5 Km pe zi, miscare la sala 1-2 ore pe zi.
Concluzia:
Pentru a avea garantia ca scapi de "burta" consulta un nutritionist si respecta cu sfintenie indicatiile acestuia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pina nu mai poti si pe urma pauza 3 minute si iar pina nu mai poti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac 200 pe zibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte simplu faci sport zilnic si seara cate abdomenu poti cu pauze de 2 min maxim. si sa fi imbracat un pic mai gros ca se mentine caldura si slabesti mai repede thumbs up eu asa am facut happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde cam cat rezisti indicat ar fi 200-300 ce pauza antre ele de 10 secunde cel putin asa fac si eu si e ok...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima data incearca sa dai jos burta nu fa abdomene direct :p
stiu si eu fa si tu cand ai timp vreo 2-3km de alergare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa faci cate 30 de abdomene in mai multe serii, si incepi sa dai joslaughing, adica eu asa mai fac cand imi creste oleaca burticalaughing, nu mai manca de la fast, nu manca dupa 6 seara, bea multa apa, si fructe cate poti si gatalaughing!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunna! eu am slabit cand a mutit mamik-mea... pai d la 45 kg la 35... Bafta la murit fraieroo. noroc la supt de asa.

| danaiv a răspuns:

La fel cum ti-au spus toti, o sa iti spun si eu ca este important sa ai si un regim alimentar echilibrat, dar pentru abdomen iti recomand sa cauti pe programul acela de downloadat (stii tu care) "8 minute necesare zilnic pentru un abdomen perfect". Este chiar super tare filmuletul...eu nu am avut cine-stie-se burta, dar mi-am facut abdomenul plat si mi-am definit muschii...Bafta!

| Ana_Dumy_1987 a răspuns:

Ce trebuie sa fac sa scap de burta (cine ma poate ajuta)

| Pepyka a răspuns:

A murit maikata? mno sa-mi fac barca din sicriu eihee hee daca zici sa ne moara fratiiwinking