| rihanna7865 a întrebat:

Cam cate abdomene trebuie sa fac pe zi ca sa scap de burta?

Răspuns Câştigător
| Bubutita a răspuns:

Buna.Iti voi spune cum faceam eu cand voiam sa slabesc.
Tineam o dieta sanatoase.
Mancam putin si des, fara paine.
Astfel incat nu simteam niciodata ca imi este foamne.
Cu 2 ore inaintea meselor principale faceam 20-30 de abdomene.
Sau poti face si dupa 2 ore.Dar nu imediat ce ai mancat pentru ca nu este bine deloc.
Deci mancam de 2 ori mesele principale bazate pe fibre dupa care faceam abdomene si seara, inainte de culcare aveam un set de exercitii.
Asa am slabit si am abdomenul si picioarele tari.:*

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cat de multe dar trebuie sa ti si un regim

Răspuns utilizator avertizat
| BiuL a răspuns:

Nu scapi cu abdomene ci cu cardio si alimentatie sanatoasa.

| BiuL a răspuns:

Abdomenele sunt pentru muschi, tu trebuie sa topesti grasimea de pe burta, fa cardio de minim 3 ori pe saptamana (alergari, mers pe bicicleta sau role, inot), redu consumul de sare, bea multa apa si mananca sanatos (fara prajeli, grasimi, fast food, patiserie, paine, dulciuri, sucuri)

| MadRaven a răspuns:

Buna,
Daca faci doar abdomene, nu te ajuta cu nimic, trebuie sa adaugi si alte exercitii, dupa ce te-ai obisnuit cu ele cauti iar altele.
Si trebuie sa ai un stil de viata sanatos.
Cauta pe youtube flat belly workout.
Numai bine!

| floriasdfg a răspuns:

Http://www.eva.ro/......39101.html
fă chestiile astea şi bea multă apă şi mănâncă sanatos, evita mâncarea de tip fast-food şi poţi să şi mergi la alergat măcar 30 de minute de câteva ori pe săptămână. succes!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Ok, sa iti zic ceva, poti sa faci si 500 pe zi, nu vei scapa de burta...
Trebuie sa ai un regim bun, nu dieta drastica sau ceva de genu, infometare, nu. Am mai recomandat la multi, afinele, suc de afine dimineata, actioneaza fix in zona respectiva si iti taie usor pofta de mancare. Cand slabesti, de obicei incepi sa slabesti de la gat in jos, dureaza ceva pana ajunge la burta... Incearca sa iti faci un suc din asta in fiecare dimineata si vei observa diferenta. happy O seara buna!

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Paiithinking incpe cu 100 :puppy dog eyes pa 50 o data si peste 5 minute maxim inca 50winking la fiecare 3 zile cresti numarul cu cate 40-50winking
Te pup; o3 si sa nu crezi ca este mult laughing ca nu ewinking
PS : abdomenele le faci si seara la cel putin o ora dupa masa si dimineata pe stomacul gol, dar injumatatite sa nu ti se faca raw

Baftaa love struck