| Diegoxyz a întrebat:

Dacă am astm,adică nu stiu sigur asta, trebuie sa merg la doctor? Ca simt ca nu respir cum trebuie si nasul îl am desfundat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Da, trebuie sa mergi la medicul de familie și să îi spui cum sta treaba și îți va da programare mai departe. Poate ai o problema cu sinusurile, sau ai polipi, sau poate ai astm, sunt multe posibilități. De-asta trebuie sa mergi la medic, ca să găsească o cauza și să o trateze.

| Diegoxyz explică (pentru WhiteLife):

Am probleme cu sinusurile de mult

| WhiteLife a răspuns (pentru Diegoxyz):

Atunci înseamnă că este urgent sa mergi la doctor ca sa nu dai in alte probleme mai grave happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic, nu iti mai pune singur diagnosticul

| Swae a răspuns:

Normal ca trebuie sa mergi la doctor.

| Ovi27 a răspuns:

Aici nu vei gasi un raspuns sigur mereu. Dar eu am intampinat 2 persoane cu astm.
1. Fratele meu, care de mic urca pe munte cu tata, foarte des, odata la o saptamana doua sigur cucerea un varf de munte. L a ajutat ceva, in prezent nu mai are astm si fumeaza. Nu te indemn ss fumezi!
2. Un prieten, coleg de scoala cu astm s-a apucst de fotbal, a inceput usor, facea jumatate de teren la antrenamentele fizice si avea nevoie de spray.
Pana cand intr o zi, a inceput sa nu mai aiba nicio treaba, facea crize de astm uneori. Dar a avut un punct in care a reusit sa depaseasca astm-ul.

Cum am precizat, nu sunt medic, aceste cazuri poate sunt speciale sau nu.
Consulta un doctor, vorbeste daca sportul sau aerul de munte te ar ajuta, iar daca raspunsul e pozitiv, mult succes!