| luizatgv21 a întrebat:

Daca am fost operata de chist la ovarul drep si a fost partial scos mai pot ramane insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Cumnatei mele i s-a spus la operatie ca i-au scos ovarele. Dupa un an a ramas insarcinata si a nascut normal o fetita minunata! Explicatia medicilor a fost ca a mai ramas poate ceva mugur-bucata mica de ovar care a functionat in continuare normal.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da.

Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca da, celalalt ovar banuiesc ca e sanatos, deci perfect functional.

| Petronela a răspuns:

Da doar daca celalalt e sanatos

| Irina1705 a răspuns:

Da, cu conditia ca al 2-lea sa fie sanatos si trompa uterina sa nu fie astupata