| anonim_4396 a întrebat:

Daca am fost operata de hernie(nu chiar hernie, grav, ceva inceput), si trebuie sa tin regim, cam ce ar trebui sa mananc?
(Inafara de cartofi, iaurt, supa etc).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O alimentație bazată pe fructe, legume și cereale; exerciții fizice moderate!
Sănătate maximă.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai important este sa imbunatatesti alimentatia prin consumul de alimente neprocesate, dar in acelasi timp trebuie evitate alimentele care constipa.